Sportowe klocki hamulcowe – Co warto wiedzieć?

Sportowe klocki hamulcowe – Co warto wiedzieć?

22 marca, 2022 0 przez piotrek-adm

Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych układów w pojeździe. Można przypuszczać, że najtańszym z elementów podczas modyfikacji układu hamulcowego są sportowe klocki hamulcowe. W artykule poruszymy tematy związane z wyborem odpowiednich klocków oraz kiedy jest najlepszy moment na wymianę.

Czym się kierować podczas wyboru sportowych klocków hamulcowych?

Aktualnie na rynku znajdziemy wiele firm oferujących sportowe klocki hamulcowe. Oferta firm jest dość bogata zarówno klocków importowanych jak i produkowanych w naszym kraju. Zatem czym się kierować podczas wyboru? Na co zwrócić uwagę? Klocki hamulcowe mogą różnić się od siebie intensywnością ich pracy, wytrzymałością, sposobem produkcji, czy materiałami z jakich są wykonane. Warto zaznaczyć, że sportowe klocki hamulcowe rządzą się swoimi prawami tzn. ich eksploatacja wygląda nieco inaczej niż w przypadku klocków standardowych używanych w autach „daily”.

sportowe klocki hamulcowe

Kiedy wymienić klocki hamulcowe?

Wszystko zależy od tego jak często jeździmy danym samochodem i oczywiście od stylu naszej jazdy. Warto wspomnieć, że sportowe klocki hamulcowe wyższej jakości będą dużo wolniej się zużywały niż te seryjne w danym samochodzie. Klocki tego typu cechują się lepszą skutecznością hamowania, większa sprawnością hamulca w ekstremalnie trudnych warunkach. Dodatkowo nadają charakteru w kwestii estetycznej naszemu samochodowi.